Xbox One’a yakından bakın!

Xbox One’a yakından bakın! Xbox One’a yakından bakın!

Microsoft, dün Redmond’da düzenlediği etkinlikte yeni nesil oyun ve eğlence merkezi Xbox One’ı gösterdi. Xbox One, bir oyun konsolu olmanın yanında aynı zamanda TV‘ye yönelik işlevleri sayesinde oturma odanızın merkezi olmayı hedefliyor.

Xbox One’ın donanımı

Sony’nin PS4 tanıtımının aksine Xbox One’ı bizzat göstermeyi tercih eden Microsoft, yeni konsolun özelliklerini de açıkladı. Buna göre Xbox One, 8 çekirdekli bir işlemciye ve 8GB RAM‘e sahip olacak. x86 mimarisini benimseyen ve 64-bit’i destekleyen Xbox One, donanımsal olarak üst seviye bir PC ile benzer özelliklere sahip.

Microsoft’a göre gayet sessiz çalışan yeni konsol, oyunlar ve filmler için bir Blu-ray disk sürücüsüne sahip. Çıkartılmayan 500GB‘lık bir depolama alanına sahip Xbox One, verileri buluta depolayabilme olanağı da sunuyor. Cihaz üzerinde USB 3.0 portu da var.

1080p yanında geleceğin video biçimi 4K‘yı da destekleyen Xbox One, 7.1 çevresel ses özelliğine, HDMI giriş ve çıkışlarına sahip.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları