Wii U, sıfır çekti!

Wii U, sıfır çekti! Wii U, sıfır çekti!

Her yıl Haziran ayında gerçekleştirilen E3 fuarının, 2011 ayağında Wii U sahnedeydi. Konu hakkında birçok farklı temsilci tarafından iyi kötü bir şeyler söylenmiş fakat hiçbirisi EA’nin CEO’su John Riccitiello’nun konuşması kadar büyük önem taşımıyordu.

“Nintendo’nun yeni konsolu, direk olarak EA Sports ve EA Games’in oyuncularına hitap edecek yenilikler içeriyor. Wii U, çok daha gelişmiş grafik opsiyonları sunacağı gibi, aynı zamanda da farklı oyun deneyimlerini yaratmamıza imkan sunacak. EA olarak bu yeni konsol için üreteceğimiz yapımlar için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuşan Riccitiello, Nintendo ile ortaklık sözü verip, firmaya Mass Effect 3, FIFA, Madden ve Need for Speed Most Wanted gibi oyunlara erken ulaşım şansı sağlamıştı. Nitekim geçen zaman içerisinde birçok şey değişti…

Bundan sadece birkaç gün önce bir internet sitesine röportaj veren EA sözcüsü Jeff Brown, Wii U için üzerinde çalıştıkları hiçbir oyun olmadığını dile getirdi. Peki, bu durumun iki firma için anlamı ne? EA pek tabii yıllardır olduğu gibi yatırımını “doğru” yere yapma peşinde ve şimdilik tüm gücünü “gerçek” yeni jenerasyon konsollara harcamayı hedefliyor. Bu duruma etki eden en büyük faktörse, Wii U’nun Frostbite 3 grafik motorunu taşıyacak güne sahip olamaması ki neredeyse tüm EA oyunları Frostbite 3 ile hayat buluyor.

Nintendo cephesindeyse EA oyunlarından mahrum kalmak, Sony ve Microsoft’un yeni konsolları piyasaya çıktığı anda onu olabildiğince arka planda kalmaya zorlayacak. Her ne kadar yenilikçi ve farklı bir sisteme sahip olsa da Wii U’nun an için yeni konsol pazarında herhangi bir rekabete ortak olacağı bile düşünülmüyorken, kimi oyunların yakın gelecekte Wii U platformuna taşınmasıyla bu durumun değişmesi de söz konusu.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları