Teninize Uygun Saç Rengi Seçimi

Teninize Uygun Saç Rengi Seçimi Teninize Uygun Saç Rengi Seçimi

Yaz aylarında saç renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız önemli ipuçlarına dikkat etmeniz gerekir. Ten renginize uygun olmayan renkler seçmeniz yüzünüzü olduğundan daha yaşlı ve solgun görünmesine neden olabilir. Beğendiğiniz saç renkleri teninize uygun değilse ondan kaçının. Zira sizin teninize uygun daha hoş bir renk yakalamanız size ayrı bir hava ve güzellik katacaktır. İşte ipuçları;

açık

 

Açık tonlarda ten rengi: Beyaz, hafif pembeveya çok açık kumral bir ten renginiz varsa, açık saç renklerinden uzak durmanızda fayda var. Elbette asla sarı saçı tercih etmemelisiniz demiyoruz. Ancak sarının da koyu ve küllü tonlarını seçmelisiniz. Kestane, kahverengi ya da kızıl saç renklerinin de küllü ve koyu olanlarını tercih edin.

kumral

Buğday ten rengi: Buğday tenliler de açık tenlilerin aksine soğuk değil sıcak saç rengi tonlarını tercih etmelidir. Bu nedenle içerisinde “küllü” kelimesi geçen renklerden uzak durmalı, “altın” kelimesinin geçtiği saç renklerini tercih etmelisiniz.

esmer

 

Koyu ten rengi: Koyu bir tene sahip olanlar için de ideal tercih tıpkı buğday tenliler gibi altın saç renkleri olmalıdır. Ancak koyu tenliler bir noktaya daha dikkat etmeli! Şayet göz renginiz yeşil, mavi veya ela değilse saçlarınızı asla açık sarıya boyatmayın. Aynı şekilde açık kızıldan da uzak durmanızda fayda var.

 

 

 

 Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları