Sony Elektrik Kaçağı Sebebiyle AC Adaptörlerini Geri Çağırdı

Sony Elektrik Kaçağı Sebebiyle AC Adaptörlerini Geri Çağırdı Sony Elektrik Kaçağı Sebebiyle AC Adaptörlerini Geri Çağırdı

Büyük bilgisayar üreticileri ürettikleri bilgisayarlarla ilgili her ayrıntıya dikkat etmek zorundadır. Öyle de yapıyor olmalılar fakat hatasız kul olmaz. Ne kadar sıkı bir tasarım ve üretim gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, milyonda bir dahi olsa sorunlu bir ürün çıkabilir. Hatta bazı sorunlar kalite kontrol deneylerinde bile gözden kaçabiliyor.

Sony Arızalı AC Adaptör

Sony’nin bazı AC adaptörlerindeki kaçak sebebiyle elektrik şokuna kapılan kullanıcılar olmuş. Vaio hepsi-bir-arada masaüstü bilgisayarlarda (VGC-LT serisi) kullanılan VGP-AC19V17 adaptörü ile VGP-PRBX1 ve VGP-PRFE1 standları bu hatadan sorumlu olan AC güç kaynakları. Hatalı adaptör sayısı 69,000 adet kadarmış.

Sony adaptör kısa devreleriyle ilgili dört rapor almış fakat neyse ki hastanelik olmayla sonuçlanan bir vaka olmamış.

Bu adaptörlerden birine sahipseniz bilgisayarınızı kapatın, fişten çekin ve bedava değişim için lütfen Sony ile temasa geçin.  Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları