Son HaberCannes’da Silah Sesleri(Video)

Son HaberCannes’da Silah Sesleri(Video) Son HaberCannes’da Silah Sesleri(Video)

Fransa’da gerçekleştirilmekte olan 66. Cannes Film Festivali’nde, ‘Canal +’ isimli Fransız kanalının canlı yayınlamakta olduğu ‘Grand Journal’ programı silah sesleriyle kesildi.

Büyük Jüri’de bulunan Christoph Waltz ve Daniel Auteuil’ün de bulunduğu çekim platosunda gerçekleşen olay nedeniyle, program kısa bir müddet kesintiye uğradı.

Çekim alanına yaklaşan bir adamın havaya iki el ateş ettiği, daha sonra polisler tarafından çevresi sarılarak etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Saldırıyı gerçekleştiren kişinin üzerinde silahın yanı sıra sahte bir el bombası ve bıçak bulunduğu öğrenildi.

Olay sonrasında programın sunucusu Michel Denisot, konukları Waltz ve Auteuil ile, yerel saatle 20.37’de canlı yayına kaldığı yerden devam etti.

Olay yerinde bulunan gazeteci Virginie Sellier, Twitter’da “İzleyiciler çekim platosunda, gazeteciler masaların altındaydı” mesajını paylaştı.

“BUNU TANRI ADINA YAPIYORUM”

Polisler, yakalanan saldırganı 42 yaşında ve akli dengesi yerinde olmayan biri olarak tanımlarken, havaya ateş ettiği silahın ise özellikle film çekimlerinde kullanılan, gerçeğe çok benzeyen ama ölümcül saldırılara sebebiyet vermeyen bir silah olduğunu açıkladı. Cannes’da yaşadığı belirtilen saldırganın sorgu sırasında, “Bunu Tanrı adına yapıyorum” diye bağırdığı ifade edildi.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları