‘Sanatınızı Yapmanıza Mani mi Olduk?’

‘Sanatınızı Yapmanıza Mani mi Olduk?’ ‘Sanatınızı Yapmanıza Mani mi Olduk?’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ben orada doğdum, büyüdüm. Kasımpaşa’nın çocuğuyum. Taksim Meydanı’nı iyi bilirim. Bunlar tereciye tere satmaya kalktılar. Bunları söylediğin zaman da rahatsız oluyorlar. Kusura bakmayın, biz hakkı her zaman her yerde söyleriz. Şunu da unutmasınlar biz, iki ileri bir geri gidenlerden olmayacağız. Çünkü bizim yapacağımız çok iş var” dedi.

Erdoğan, Ankara’ya gelişinde kendisini karşılamak üzere Pursaklar’da toplanan vatandaşlara hitap etti.

Vatandaşlara, “Sizler demokrasinin aşıklarısınız. Sizler millet iradesine saygının sembolüsünüz. Sizler bu ülkede egemenliği milletin tayin ettiğine inanan insanlarsınız. Dolayısıyla sizleri alkışlıyorum, tebrik ediyorum” diye seslenen Başbakan Erdoğan, bu topluluğun kutlu bir topluluk olduğunu, yakıp, yıkmadığını, ellerinde molotof kokteylleriyle dolaşmadığını söyledi.

Erdoğan, “Bu topluluk polisine kurşun sıkmadı, askerine kurşun sıkmadı, köy korucusuna kurşun sıkmadı. Tam aksine bu topluluk onlarla kucaklaştı, birleşti” dedi.

Türkiye’de 11 gündür devam eden bir süreç olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bu süreç sadece içerden değil dışardan ve içerden organize bir süreç, aslında 11 günlük bir süreç de değil aylardır dokunan bir tezgahın hayata geçirilmesi. Burada açıkladım; uluslararası faiz lobisinin bizdeki uzantılarıyla beraber attıkları adımlar ama duvara çarptılar. Öyle şeyler yaşıyoruz ki… Ne diyorlar? ‘Bu Başbakan çok sert. Gerginlikten yana. Bu Başbakan gerilimden yana’. Biz gerilimden yana değiliz. Biz haktan ve halktan yanayız. Biz Asım’ın nesli olarak büyüdük.”

Mehmet Akif Ersoy’un “Zulmü Alkışlayamam” şiirinden bir bölüm okuyan Başbakan Erdoğan, “Biz mazlumların, mağdurların sesi olarak bu yola çıktık” dedi. “Ana muhalefetin genel başkanı” sözleriyle başladığı cümlenin vatandaşlar tarafından yuhalanarak kesilmesi üzerine Erdoğan, “Yuhalamaya değer mi? O bile onun için bir mükafattır” ifadesini kullandı.

Ülkede bir dikili ağacı bile olmayanların çevrecilikten bahsetmesini anlamanın mümkün olmadığını dile getiren Erdoğan, AK Parti iktidarı döneminde 2 milyar 800 milyon fidan ve ağaç diktiklerini aktardı. Taksim Gezi Parkı olaylarına katılanların büyük çoğunluğunun bu süreçten önce parkın adresini dahi bilmediklerini söyleyen Erdoğan, “Ben orada doğdum, büyüdüm. Kasımpaşa’nın çocuğuyum. Taksim Meydanı’nı iyi bilirim. Bunlar tereciye tere satmaya kalktılar. Bunları söylediğin zaman da rahatsız oluyorlar. Kusura bakmayın, biz hakkı her zaman her yerde söyleriz. Şunu da unutmasınlar biz, iki ileri bir geri gidenlerden olmayacağız. Çünkü bizim yapacağımız çok iş var” diye konuştu.

-“Şarkı söylemek istiyordunuz da AK Parti iktidarı sizlere mani mi oldu?”

Başbakan Erdoğan, sanatçıların olaylara destek vermesini de eleştirerek, “Destek verenlere de ‘yazıklar olsun’ diyorum. Eğer siz şu ana kadar sanatınızı icra etmek için çalışıyordunuz da AK Parti iktidarı sizin sanatınızı icra etmenize mani mi oldu? Bir yerlerde şarkı söylemek istiyordunuz da, türkü söylemek istiyordunuz da, pop müziği söylemek istiyordunuz da AK Parti iktidarı sizlere 10 yıldır mani mi oldu? Neyinize mani olduk ki şimdi bu yaygaraları koparıyorsunuz? Eğer bir sıkıntınız varsa bunu benim Kültür Bakanımla da, belediye başkanlarımla da, benimle de görüşürdünüz . Ama biz İstanbul’da Muhsin Ertuğrul’u yıktık. ‘Oraya cami yapacak’ dediler. Ne oldu, ne yaptık? Daha muhteşem bir tiyatro merkezi yaptık. Altında 3 bin 500 kişilik kongre merkezi yaptık. Şimdi gelmişler, Atatürk Kültür Merkezi’nin çatısına çıkıyorlar. ‘Yıktırmayız’. Ona senin gücün yetmez, yıkacağız. Niye? Daha güzelini yapmak için” şeklinde konuştu.

Erdoğan, sözlerinin sonunda “Bana diyorlar ki ‘bu cumartesi günü saat: 17.00’de bir Ankara mitingi ile final yapalım’. Siz buna ne diyorsunuz?” diye sordu. Vatandaşların alkışlarla karşılık vermesi üzerine de Erdoğan, “O zaman yapacağız. Cumartesi günü saat: 17.00’de bir arada olmak üzere Allahaısmarladık” karşılığını verdi.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları