Şahin, tasarımcı ve modacılarla bir araya geldi

Şahin, tasarımcı ve modacılarla bir araya geldi Şahin, tasarımcı ve modacılarla bir araya geldi

Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Vodafone Türkiye’nin düzenlediği “Önce Kadın-81 İl Kadın El Emeği Sergisi”nin açılışından önce, Siren Ertan, Günseli Kato, Atıl Kutoğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda tasarımcı ve modacıyla, çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Türkiye’nin önemli tasarımcı ve modacılarıyla buluşmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Şahin, bugün açılacak sergide, 81 ilden kadınların yaptıkları el emeği ürünlerin yer alacağını söyledi.
Bakan Şahin, “Bu büyük hazinenin daha fazla katma değer üretmesi için, el emeği ürünlere iyi bir tasarımcı gözüyle bakılması ve marka değerinin çoğaltılması gerekiyor. Bu da işi bilen, bu konuda dünyayı tanıyan sizlerle mümkün olacaktır. Bu ülkenin zenginliğini ve hazinesini yarınlara taşıyacak şekilde koordine etmemiz gerekiyor” dedi.

Büyük bir tarihin mirasçısı olarak Anadolu’da önemli hazinenin bulunduğunu vurgulayan Şahin, el emeği ürünlerde “Ağrı Dağı’nın haşmetinden, Antalya’nın sıcaklığına” kadar tüm unsurları görmenin mümkün olduğunu dile getirdi.

“Anadolu’daki kadınların sizlere çok ihtiyacı var”

Şahin, kalkınmanın özünde insanın yer aldığını anlatarak, “Anadolu’daki insanımızın ürettiği bu emeğini değişen ve gelişen dünya düzenine göre katma değer üreten yeni bir forma dönüştürmemiz gerekiyor. O nedenle sizlere çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

Tasarımcı ve modacıların vereceğiniz bilgiler doğrultusunda bir yol haritası, bir eylem planı çizmek istediklerini aktaran Şahin, “Artık yerel unsurlar yükselen bir değer haline dönüşmüş durumda. Yurt dışında bunu çok net görüyorsunuz. Bu bakımdan çok köklü bir altyapımız var. Bunu görünebilir, sürdürülebilir kılmak ve kalkınmanın parçası haline dönüştürmek durumundayız. Anadolu’daki kadınların sizlere çok ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Anadolu’daki kadınlara bu desteğin verilmemesi durumunda bazı şeylerin “yarım kalacağına” dikkati çeken Şahin, bu nedenle söz konusu çalışmaya önem verdiklerini kaydetti.
Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı sürdü.

Öte yandan, toplantıdan önce Bakan Şahin, modacı Dilek Hanif’i de kabul etti.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları