Piller İçin Devrim: Toshiba Dynario Yakıt Hücresi Geliyor

Piller İçin Devrim: Toshiba Dynario Yakıt Hücresi Geliyor Piller İçin Devrim: Toshiba Dynario Yakıt Hücresi Geliyor

 

Kalem pillerin dönemi yavaş yavaş geçerken bir sorun da beraberinde getiriyor. Cep telefonlarımızı ve MP3 oynatıcılarımızı ancak USB veya elektrik şebekesi üzerinden şarj edebiliyoruz. Çünkü durmadan satın alabileceğimiz, bittiğinde de yenisiyle değiştirebileceğimiz pilleri yok (aslında bunun da bir yolu var da bu yolun pek ekonomik olduğunu söyleyemeyiz). Dağda, kırda, bayırda bu aygıtlarınızdan birinin tümleşik pili bitti mi zordasınız. Mı? Artık değil! Toshiba’nın uzunca süredir merakla beklenen yakıt hücreleri nerede olursanız olun şarj ihtiyaçlarınızı giderecek.

Toshiba Dynario

 

Toshiba Dynario’nun bir kartuşu 14 ml metanol sıvısı içeriyor ve bu kartuşu metanolle doldurmak 20 saniyeden fazla almıyor. Yalnız metanol bedava bir yakıt değil. Şarj başına yaklaşık 1 Dolarlık sıvı elektrik enerjisi için kullanılmakta. Şarj etmek için belli başlı aygıtlarla uyumlu kablolar Dynario ile birlikte veriliyor. Cep telefonu şarjı için gerekli olan duvar prizi kablosu da olabilir ancak basın bülteninde değinilmemiş.

29 Ekim’de Japonya’da satışa sunulması beklenen Dynario yakıt hücresinin fiyatı yaklaşık 330 Dolar. Beşli kartuş (50 ml) seti de yaklaşık 35 Dolara satılacakmış. Şarj aygıtının kendisi zamanla ucuzlayacaktır fakat metanol de ucuzlar mı kestirmek mümkün değil.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları