Sosyal Medyanın Özgün Yazıları

Sosyal Medyanın Özgün Yazıları Sosyal Medyanın Özgün Yazıları

Sosyal Medyanın Özgün Yazıları

Artık sosyal medyayı kullanmayan proje/site neredeyse kalmadı gibi. Fakat bu durum bir yandan iyi, diğer yandan kötü bazı gelişmelere neden oluyor. Bazı siteler, sosyal medyanın önemini gerçekten kavramış bir şekilde “özgün” hareketler ediyorlar, bazı siteler ise tamamen program/eklenti kullanımı ile otomatik bir döngü içerisinde “özgün olmadan” hareket ediyorlar. Bu durum, bir süre sonra hem yoğun bir “gereksiz” akışa, hemde sitenize fayda sağlamayan bir etkinliğe dönüşüyor.

Peki, Ne Yapmanız Lâzım?

Özgün olacaksınız… İşte, bu kadar basit. Şimdi sorabilirsiniz, “nasıl özgün olabiliriz? Neticede link paylaşıyoruz…” Hayır, bu kadar basit değil olay. Gelin bu durumu maddeler halinde biraz daha net bir konuma taşıyalım.

Paylaşılacak Haberin İçeriği: HAYVANLAR

Hayvanlar ile ilgili genel bir içerik hazırladınız ve “hayvanlar” kelimesine odaklanmış bir şekilde hareket ediyorsunuz. O halde ilk olarak hashtag kullanmayı ihmal etmeyeceksiniz. Hem Twitter, hemde Facebook gibi hashtag sistemine sahip olan sitelerde, linkinizi paylaşırken odaklandığınız kelimeyi yani “hayvanlar” kelimesini hashtag olarak kullanacaksınız.
Ama bu hashtag kullanımı, spam etiket kullanımı gibi olmamalı. Tamamen özgün bir cümle ile tıpkı desc. kullanır gibi olmalı. Örnekle izah edelim;

#Hayvanlar genelde nefes almaz deler, ama #ceylanlar nefes alıyormuş;

htttp://kalpde.net/özgünyazi.html

Gördüğünüz üzere, hem url’mi sosyal medyada paylaştım. Hem daha önce internette olmayan bir özgün cümle üreterek farklılık yarattım, hemde içeriğim ile ilgili olarak bir ana, bir de yan hashtag kullandım. Böylelikle Google için özgün, kullanıcıya ulaşma konusunda doğru bir paylaşım yapmış oldum.
İşte, sosyal medyada yapacağınız tüm paylaşımlarınız, bu doğrultuda olmalıdır.

Eklenti ya da programlar ile, içeriğin “title/başlık” kısmını kullanarak yapacağınız paylaşımlar, hiç bir şekilde sizlere gerekli olan getiriyi sunmayacak, verimli sonuçlar almanızı sağlamayacaktır.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları