Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı

Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı Olimpiyat ateşi sosyal medyayı yaktı

Dün gece Arjantin’de yapılan 2020 Olimpiyatları oylamasında İstanbul’un finalde Tokyo’ya yenilmesi sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Oylama öncesi gündemin en çok tartışılan konusu olan 2020 Olimpiyatları, Tokyo’nun kazanması ve İstanbul’un kaybetmesi sonrası daha büyük tartışmalara neden oldu.

Oylama öncesi “Olimpiyatları alamazsak kutlamak için dönerim’ şeklinde twit atan gazeteci Ayşenur twitter’da en çok tepki çeken isim oldu. Arslan için twitter’da #AysenurArslanUtanmazınTekisin hashtagi açıldı. Başlık altında çok sert tartışmalar yaşanırken hashtag da uzun süre TT listesinde kaldı.

Oylamanın ardından açılan #AldınızmıOlimpiyatı hastagı ise kısa sürede en çok tartışılan başlık oldu. Olimpiyatların kaybedilmesine sevinen twitter kullanıcıları başlık altında toplanarak hükümete sert tepki gösterdi.

Tartışmaların odağındaki bir başka isim de gazeteci Mine G. Kırıkkanat oldu. “Tokyo kazandı, Tayyip kaybetti. Artık hiç bir şey bu inişi durduramaz, dayan Türkiye, kurtuluşa az kaldı!” twiti atan Kırıkkanat’a pek çok kullanıcı destek verirken, çok sert eleştiriler de geldi.

BAKAN KILIÇ VE ŞAMİL TAYYAR’DA ‘KINA’ TWİTİ
İstanbul’un Olimpiyat seçmesinde kaybetmesine kaybedilmesine sevinenlere en sert tepki Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi. Tayyar “Lafım hainler içindir; Kına siparişi verdim isteyen merdiven boyar isteyen kıçını…” twitiatarken Bakan Kılıç tepkisini “Kına stokları tükenmiş!” diye gösterdi.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları