Mısır’da Anayasa Çalışmaları Başladı

Mısır’da Anayasa Çalışmaları Başladı Mısır’da Anayasa Çalışmaları Başladı

10 kişilik uzman grup hazırlanan anayasa taslağını din adamları, siyasiler, sendikacılar ve askerlerden oluşacak 50 kişilik bir heyete sunacak. Bu grubun da anayasa taslağı üzerinde 60 gün çalışmasının ardından taslak referandumla halka sorulacak.

Müslüman Kardeşler ise anayasayı değiştirmek amacıyla başlatılan girişimi kınadı.

Darbe yönetiminin başbakanı Hazım El Biblavi devlet televizyonunda katıldığı bir programda ülkedeki tüm grupları diyaloga davet etti. Biblavi, ülke bölünmüş bir haldeyken yeni bir anayasa hazırlayamayız şeklinde konuştu.

Bu arada Ürdün Kralı Abdullah darbe sonrasında Mısır’ı ziyaret eden ilk Arap ülkesi lideri oldu.

GÖSTERİLER SÜRÜYOR

Öte yandan hem darbe yanlıları hem de darbe karşıtları meydanlardaki gösterilerini sürdürüyor.

Son olarak darbe karşıtı üç kadının öldürülmesini protesto etmek için binlerce demokrasi yanlısı kadın Savunma Bakanlığı’nın önünde protesto gösterisi yaptı.

Tahrir Meydanı’nda darbeyi destekleyen gösteriler düzenleyen grubun üzerine ise orduya ait helikopterlerden bedava eşya kuponları atıldı. Her fırsatta tüm gruplara eşit mesafede olduğunu açıklayan ordunun bu tavrı dikkat çekti.

Öte yandan, Mısır’da İskenderiye-Kahire otoyolu üzerinde askerleri taşıyan otobüsün bir kamyonla çarpışması sonucu 15 asker ve bir şoför hayatını kaybetti. Kazada 40 kişi de yaralandı.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları