Milli sporcular ve akademisyenler de Taksim’e yürüyor

Milli sporcular ve akademisyenler de Taksim’e yürüyor Milli sporcular ve akademisyenler de Taksim’e yürüyor

Facebook
üzerinden başlatılan kampanya ile milli sporcuların buluşma noktası değişti. Sayılarının 1000’i bulacağı tahmin edilen sporcular Taksim Gezi Parkı’ndaki metro çıkışında saat 19.00’da buluşacak. Milli sporcular adına organizasyonu yapan bazı eski milli sporcular, Radikal’e yaptıkları açıklamada, yürüyüş için izin alınması gerektiğini, mevcut ortamda herhangi bir sorun yaşamamak için Osmanbey’de buluşup yürüme fikrinden vazgeçtiklerini belirtti.

Eski ve mevcut milli sporcular, ‘Sporcu çapulcular olarak geliyoruz’ adıyla facebook üzerinden bir kampanya başlattı. Kampanyaya kısa sürede eski ve mevcut milli sporculardan destek geldi. Organizasyonu yapan bazı sporcular, avukatlara sordukları, yürüyüş izin alınması gerektiğini, bu nedenle Osmanbey’deki
Atatürk
Müze’sinde buluşup yürüme fikrinden vazgeçtiklerini söyledi. Milli sporcular Taksim Gezi Parkı’ndaki metro çıkışında buluşacak. Facebook’ta başlatılan kampanyada şu ana kadar 1000’e yakın sporcunun bu akşam Taksim’de buluşması bekleniyor. Kampanya kapsamında sporcuların kendi branşlarıyla ilgili ekipmanları getirmeleri istendi. Milli yüzücüler gaz maskesine gönderme yapmak için yüzücü gözlüklerini gözlerini takarak yürüyecek. Sporcular Gezi Parkı’na, şu nednel destek olduklarını anlattı: “Bizler çok genç insanlarız. Sporcu olmanın getirdiği bir sorumluluk var. Bizler sorumluluğumuzun farkındayız. Atatürk’e bağlı, ülkesini seven sporcular olarak şiddetin karşısında durduğumuzu göstermek istiyoruz. Marjinal gruplar değil, sporcular olarak Gezi Parkı’nda olacağız.”

Pek çok üniversiteden akademisyen ise bu akşam saat 18.00’da Taksim Tünel’de buluşacak. 18.30’de de Gezi Parkı’na yürüyüşe geçecekler. Akademisyenler birbiriyle telefonlarla haber verip,
sosyal medya
üzerinden organize olmaya çalışıyor.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları