Kot Pantolonlar Tehlike Saçıyor!

Kot Pantolonlar Tehlike Saçıyor! Kot Pantolonlar Tehlike Saçıyor!

Uzmanlar; özellikle 20 ve 30 yaşlarındaki şehirli insanlar tarafından tercih edilen dar, kalçaları sıkı gösteren düşük belli kot pantolonların kasıklarda damar ve sinir sıkışmalarına neden olabileceği uyarısında bulundu.

Brooklyn Maimonides Tıp Merkezi damar cerrahı Dr. Robart Rhee, modayı takip etmek uğruna acı çeken bu kişilerin bel bölgesinde “meralgia paresthetica” adı verilen kasık bölgesinde sinir sıkışmasına neden olabileceği, bunun sonucunda da bacaklarda his kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu. Dr. Rhee, “Dar kot pantolon vücudunuzun kan akışını bile bozar. O yüzden bedeninize göre pantolonlar giyin” dedi.

Uzmanlar dar kot pantolonların kadınlarda damarları sıkıştırarak varise ve sistit gibi rahatsızlıklara yol açtığı konusunda uyardı. Bel ve mide bölgesini aşırı derecede sıkan dar kotlar, reflü, gastrit ve ülser gibi mide rahatsızlıklarını tetiklediğini, söyledi.

Kot pantolon giymek vücut dengesini bozuyor özellikle yazın, sıcak ortamlarda sıkı kot pantolonuyla zaman geçiren erkekler tehlike altındadır, kısır olmasa bile sperm kalitesini düşürdüğünü ve modayı takip ederken sağlığınızı riske atmamanın daha doğru olacağını belirtti.

”Özellikle dar kot pantolonlar, kalça kemiğinin altındaki sinir hücrelerini sıkıştırarak bacaklarda ağrıya yol açabilir. Sıkı pantolon giyildiğinde erkek yumurtalıklarının vücuda daha yakın konumda durması sebebiyle ışı artışı oluşmakta bu da sperm hücrelerinin hareketliliğine ve sayısına olumsuz yönde etki göstermektedir” diyen uzmanlar,  fabrikadan yıkanıp çıkıyor olmasına rağmen çok kaliteli bir yıkama işlemine maruz kalmadığı için üzerinde hala bir miktar boya olduğunu ve cilde birçok zararı bulunduğunu belirtiyor.
Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları