Kısırlık ve arı sütü

Kısırlık ve arı sütü Kısırlık ve arı sütü

Kısırlık tedavisi için tıbbi alanda birçok yöntemlere başvurulduğu gibi, alternatif tıptan da yararlananların sayısı az değildir. Özellikle son dönemlerde arı sütünün kısırlık tedavisi için önemli bir tedavi yöntemi olduğu düşünülmekte olup, arı sütü kullanımı ile birçok çiftin gebe kaldığı gözlenmiştir. Arı sütünün kısırlık sorununa nasıl bir etkide bulunduğunu ve arı sütünün faydalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kısırlık tedavisinde arı sütü

Arı sütünün kısırlığa en önemli faydalarından biri, ihtiva ettiği A, D, E, K, H ve B-Kompleks vitaminlerdir. Cinsel performansı da arttıran arı sütü, yumurta ve sperm kalitelerini de arttırmaktadır. Bunların yanı sıra arı sütü, embriyonun tutunması ve sağlıklı gelişimine de önemli etkilerde bulunmaktadır. Arı sütü tüketimi bebeğin zihin gelişimi ve fiziksel gelişiminde de rol oynar.

]]>

Gebeliğin gerçekleşmesini 3 kat arttıran arı sütünün kısırlık sorununa karşı olumlu sonuçlar gösterdiği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış bir gerçektir. Arı sütünün doğurganlık üzerindeki bu olumlu etkilerinin içinde, yaşla beraber gelen sorunlarında ortadan kaldırması bulunur. Arı sütü libidoyu yükseltmekte, yumurta sağlığı ve kalitesini arttırmakta, erkeklerde ki anormal sperm sayısını düşürmekte ve normal spermleri arttırmaktadır.

Bir önceki Kısırlık testi nasıl yapılır? başlıklı konumuzda erkeklerde kısırlık testi, erkeklerde kısırlık testi nasıl yapılır ve kadınlarda kısırlık testi hakkında bilgiler sunulmuştu.

]]>Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları