Kemik güçlendirme egzersizleri

Kemik güçlendirme egzersizleri Kemik güçlendirme egzersizleri

Kemik güçlendirme egzersizleri

Belli zaman aralıklarıyla kemik güçlendirme egzersizleri yaptığımız zaman ilerleyen yaşlarda kemik hastalıklarına yakalanma riskimiz daha da azalacak ve kemiklerimizin güçsüzlüğünden dolayı yaşamamız muhtemel olan sorunları çok hafif bir şekilde yaşayacağınız. Kemikleri zayıf ve kemik sağlığı iyi olmayan insanlar başta kemik erimesi olmak üzere pek çok kemik hastalıklarını ağır bir şekilde yaşarlarken, kemik güçlendirme egzersiz hareketleri yapanlar ise bu kişilere nazaran daha az risk altında olacak ya da bu sorunları hafif bir şekilde yaşayacaklardır.

kemikler-nasil-guclendirilir

Kemikler nasıl güçlendirilir?

Kardiyo egzersizleri ile kemiklerinizi güçlendirmeniz konusunda tavsiyelerde bulunan uzmanlar, aynı zamanda kardiyo egzersizine ilk başlayanların kesinlikle bu egzersizleri uygularken kendilerini çok fazla yormamasını önermekteler. Kemiklerin güçlenmesi için son derece faydalı olan kardiyo egzersizleri ilk başlarda gereğinden fazla yapılırsa kas kaybına sebep olabilir ve bu durum sağlığınızı ciddi manada tehlikeye atar. Kemik güçlendirme egzersizleri öncesinde mutlaka ısınma çalışmaları yapmalı, ardından kardiyo egzersizlerine başlamalısınız. İlk başlarda düşük ağırlıklarla başlamanız hem kemiklerinizi güçlendirecek hem de kilonuzu dengede tutmaya muavenet edecektir.

Düşük ağırlıklarla, çok tekrar yapmak aşırı şekilde kas oluşumuna neden olmaz, yalnızca vücudunuzun şekillenmesine olanak sağlar. 10 dakikalık ısınma egzersizleri yaparak kemik güçlendirme egzersizlerine geçmelisiniz. Isınma işleminden sonra 20 dakika kemik güçlendirme egzersizleri için önerilen kardiyo egzersizleri yapılabilir. Ancak kardiyo egzersizlerinde sürekli aynı hareketleri yapmamaya özen gösterin. Çünkü sürekli aynı hareketler tekrarlandığı zaman vücudun o bölgesinde genel bir halsizlik olur ve aynı zamanda vücut biçimsizleşir.

Bir önceki Uyku apnesinin zararları nelerdir? başlıklı konumuzda uyku apnesi hangi hastalıklara yol açar, uyku apnesi nelere yol açar ve uyku apnesi zararları hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: kemik güçlendirme egzersiz hareketleri, kemik güçlendirme egzersizleri nelerdir, kemik nasıl daha güçlü olur, kemikler nasıl güçlendirilir, kemikleri güçlendiren egzersizler nelerdir, kemikleri nasıl güçlendiririz


Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları