İnternette her gün 500 bin fotoğraf yükleniyor, mobil dünya hızla büyüyor

İnternette her gün 500 bin fotoğraf yükleniyor, mobil dünya hızla büyüyor İnternette her gün 500 bin fotoğraf yükleniyor, mobil dünya hızla büyüyor

ericsson mobility reportİnternetin ne kadar büyük bir  dünya olduğunu artık hayal etmek bile zor. Ama Intel‘in ve Ericsson‘un raporlarından çıkan bazı rakamlar bu konuda bize önemli bilgiler veriyor.

Tayvan’daki teknoloji fuarı Computex‘te sahne alan Intel, internette bir günde yaşananları özetledi. Paylaşılan bilgilere göre internet üzerinde her gün 133 bin yıllık zaman harcıyoruz. Sosyal ağlarda her gün 500 milyon kişi durum güncellemesi paylaşıyor, 500 milyon fotoğraf yüklüyoruz.

intel-web

İnternette 1 günde yaşananlar

İnternette geçen 24 saat içinde 56 bin Hollywood uzunluğunda film Youtube’a yükleniyor. Hulu’da izlenenen videolar salonlarda izlenen filmlerin 3 katı.

İnternetin gelişiminde hiç şüphesiz gelişen ağ bağlantıları ve cihazlar önem taşıyor. Mobil taraftaki durumu merak edenlere de Ericsson Mobility Report cevap veriyor.

Mobil genişbant abonelik sayısı 1.7 milyar

Dünya genelinde sonuçlar veren rapora göre 2013′ün ilk çeyreğinde mobil abonelikler bir önceki yıla göre yüzde 8 artmış ve 6.4 milyara ulaşmış. Tabii çoklu hat sahipliği göz önüne alındığında tekil abone sayısı 4.5 milyar.

Mobil genişbant abonelikleri yüzde 45 oranında büyüme göstermiş ve 1.7 milyara ulaşmış. Abonelik başına kullanılan veri miktarı da bu büyümeye paralel şekilde büyümüş. Avrupa’daki büyüme ortalama yüzde 130 civarında. Ortadoğu’dalki büyüme bile yüzde 109.

mobil internet istatistikleri webrazzi ericsson 2

Rapor daha detaylı verilere ulaşabilirsiniz ama hızlıca görebileceğimiz bir kaç rakamı burada paylaşmak istiyorum;Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları