İçme Suyuna Mazot Karıştı!

İçme Suyuna Mazot Karıştı! İçme Suyuna Mazot Karıştı!

Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinde, belediyenin içme suyuna mazot karıştığı iddia edildi. Belediye vatandaşları uyarırken, sudan içen bazı vatandaşlar rahatsızlandı.

Osmaniye’nin özellikle yazın büyük rağbet gören Hasanbeyli ilçesinde belediyenin içme suyuna klor yerine mazot karıştığı iddia edildi. Evlerindeki musluklardan akan suyun mazot koktuğunu ve köpürdüğünü belirten vatandaşlar, çareyi yakın yerdeki pınarlardan su taşımakta buldu.

Cumhuriyet Mahallesi Müftüoğlu Sokak’ta ikamet eden Süleyman Karabulut, “Musluklardan akan su mazot kokuyor. Ne içebiliyoruz ne de kullanabiliyoruz. Suya klor yerine mazot katıldığı iddia ediliyor. Perişan olduk” dedi.

Karabulut’un eşi Güllü Karabulut da, suyu kullanamadıklarını ve yemek yapmak için de yakın yerlerdeki pınarlardan su getirttiklerini söyledi.

Evinin su ihtiyacını karşılamak için pınardan su dolduran Özgür Kaypak ve oğlu Emre de, suyu mazotlu olması nedeniyle içemediklerini söyledi.

Bu arada, evlerdeki musluklardan akan suyu kullanamayan vatandaşlardan Fatih Gökçe de belediye başkanına depo temizleninceye kadar suyu boşa akıtmalarını ve bir iki hafta su para alınmamasını istediklerini ancak olumlu cevap alamadıklarını bildirdi.

Hasanbeylili vatandaşlar şimdi içme suyunun biran önce temizlenmesini bekliyorlar.

Bu arada, içme suyuna mazot karıştığını doğrulayan Hasanbeyli Belediye Başkanı Yusuf Tozluklu ise “Belediyemizin içme suyu deposunun bulunduğu yere yaklaşık 150 metre yakınlıkta bir inşaat firmasının mazot ikmal deposu var. Büyük ihtimal bu depodan sızıntı olmuş ve bizim içme suyuna karışmış. Bu olayda bir kasıt olduğunu düşünmüyoruz. Biz depoyu yeniden temizleyip klorladık. Artık içme suyunda bir problem olmayacak” şeklinde konuştu.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları