Formula 1 yarışı Arapları kızdırdı

Formula 1 yarışı Arapları kızdırdı Formula 1 yarışı Arapları kızdırdı

Başkent Kahire’de basın toplantısı düzenleyen Arap Birliği’nin işgal altındaki topraklardan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Sabbih, “Kudüs’te Cumartesi günü yapılacak Formula 1 yarışı, İsrail’in aldatma ve kamuoyunu yanlış yönlerdirme hedefiyle attığı bir adım. İsrail bu adımıyla Kudüs’ü Yahudi şehri gibi göstermeye çalışıyor. Ferrari’nin ünlü Formula 1 pilotlarının da katıldığı bu organizasyon münasebetiyle şehrin etrafındaki surların üzerine Yahudiliğin sembolü Yedi Kollu Şamdan ve Davud yıldızı konuldu” dedi.
İsrail’in bu yöndeki faaliyetlerinin Formula 1 ile son bulmayacağını belirten Sabbih, Arap Birliği’nin, uluslararası hukuka göre işgal altında olduğu kabul edilen Kudüs’teki bu organizasyonu ve katılım gösteren pilotları kınadığını söyledi.
Sabbih, İsrail’in Kudüs’ü Yahudileştirme çabaları çerçevesinde bu tür organizasyonlar düzenlenmemesi hususunda uluslararası spor kuruluşlarına uyarıda bulundu.
Ferrari’nin Formula 1 pilotlarından Giancarlo Fisichella ile Gonzalez Rodolfo’nun yanı sıra Formula 1 GT pilotları Daniel Mancinelli ile Valentina Albanese, İki gün sürecek organizasyon için dün Kudüs’e gelmişti.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları