Fiverr’ın 5 dolarlık ekonomisi aylık 2 milyon dolar çeviriyor

Fiverr’ın 5 dolarlık ekonomisi aylık 2 milyon dolar çeviriyor Fiverr’ın 5 dolarlık ekonomisi aylık 2 milyon dolar çeviriyor

fiverr.comİnternette fenomen girişimler arasına giren Fiverr 3 yıl sonunda tamamen yenilenerek internet ekonomisindeki yerini sağlamlaştırdığını gösteriyor.

Hatırlatmak gerekirse Fiverr, 5 dolardan başlayan fiyatlarla herkesin becerisine ve zamanına göre bir şeyler satabildiği bir girişim. Şimdiye dek Bessemer Venture Partners ve Accel Partners’tan 20 milyon dolar yatırım alan Fiverr, iş modelini kanıtlamanın ötesine geçerek kendini yeniliyor.

fiverr-yeni-tasarim

200 ülkeden 1,5 milyon üye

Fiverr kurucu ortaklarından CEO Micha Kaufman’ın paylaştığı rakamlara göre her ay 200 farklı ülkeden 1.5 milyon kullanıcı bir şeyler alıp satmak için Fiverr’ı kullanıyor. Sitede 120 farklı kategoride 1.8 milyon şey (gigs) satışa sunuluyor ve her 6 saniyede bir şey satılıyor.

Sizin yerinize ben hesapladım; en az 5 dolardan hesapladığımızda Fiverr’ın aylık cirosu 2.1 milyon doları geçiyor. :)

İnternetin ekonomiyi küresel bir hale getirdiğinin altını çizen Kaufman, ürettikleri ‘şey ekonomisi’nin mali bir bağımsızlık getirdiğine değiniyor. Klasik uzaktan çalışma mantığının da sorunlu olduğunu, işi en düşük fiyata yaptırma şeklinin yaratıcılık ve verimliliği etkinlediğini söylüyor.

Kaufman’a göre Fiverr, yetenek keşfi için bağımsız, hızlı, basit ve eğlenceli bir yol sunuyor. Gerçekten de geri dönüş hızlarına bakıldığında Fiverr’ın oldukça dinamik bir ortam olduğu göze çarpıyor. Fiverr’ın satıcılar ve alıcılar için sunduğu yenilikler ve küreselleşme bu 5 dolarlık ekonominin daha da hızlı büyümesi için kanıt niteliği taşıyor.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları