Fenerbahçe taraftarından ‘birlik’ çağrısı

Fenerbahçe taraftarından ‘birlik’ çağrısı Fenerbahçe taraftarından ‘birlik’ çağrısı

Gezi Parkı eylemleriyle ortaya çıkan beraberlik ruhuna dikkat çeken Fenerbahçe taraftarları, internetten yaptıkları çağrıda Süper Kupa Finalini Galatasaraylı taraftarla birlikte izlemek istediklerini ve maça polisin girmesine karşı olduklarını açıkladı.

12numara.org sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Ağustos ayı içerisinde oynanacak Süper Kupa maçının Olimpiyat Stadı’nda oynatılması çağrısında bulunuyoruz. Süper Kupa maçında, Polis güçlerini istemiyoruz.
31 Mayıs itibariyle daha güçlü şekilde ortaya konan birlik & beraberlik resmini, Olimpiyat Stadı tribünlerine yansıtmak istiyoruz.
Gezi Parkı’nda gösterilen direnç ve kardeşliği bir adım daha taşıyarak, Süper Kupa’da karışık şekilde tribünlerde yer almaya davet ediyoruz.
Polis olmadan, yöneticileri aramıza almadan; beraber direndiğimiz, renk farketmeksizin tek çatı altında kucaklaştığımız insanları bekliyoruz.
Süper Kupa ile oynayacağımız maça, gerekirse Beşiktaş taraftarlarını da davet ederek; Türk Futbolu’ndaki kötü tabloya son vermek istiyoruz.
Çağrımız ilk başta gülünç gelebilir. İlk önemli maçta ya da yöneticilerin açıklamaları sonrasında bu yapının bozulacağı öngörülebilir.
Doğru ancak biz taraftarlar olarak; bundan sonraki her olayda sağduyu sahibi olur, yöneticilerin önümüze geçmesine izin vermezsek başarabiliriz.
12 Numara olarak; TFF nezdinde, tüm tribün gruplarına ve tüm taraftarlarına açık çağrımızdır; GELİN SÜPER KUPA’YI OMUZ OMUZA İZLEYELİM.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları