Ertesi gün hapı reçetesiz alınmıyor mu?

Ertesi gün hapı reçetesiz alınmıyor mu? Ertesi gün hapı reçetesiz alınmıyor mu?

Korunmasız ilişkinin ardından 72 saat içerisinde alınması durumunda spermlerin etkisini yok eden ve gebeliği önlemede oldukça başarılı olduğu söylenen ertesi gün hapları bu zamana kadar eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabiliyordu. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yeni düzenleme ile artık korunmasız ilişkiye giren kadınlar eczaneye gidip reçetesiz olarak ertesi gün hapı alamayacak, ertesi gün hapı almak için uzman hekime gitmesi gerekecek.

ertesi-gun-hapi-recetesiz-satilmayacak

Ertesi gün hapı reçetesiz satılmayacak

Ertesi gün haplarının artık reçetesiz olarak satılmayacağı yasağının gelmesiyle birlikte, aynı zamanda düşük yapmak için kullanılan bir takım mide ilaçları da reçetesiz satılmayacak. Pek çok kadın doğum uzmanları bu ilaçların reçete ile satılmasına tepki gösterse de, yasa gereği artık eczanelerden bu ilaçlar reçetesiz alınamayacak.

]]>

Düşük yaptıran mide ilaçları ve gebeliği engelleyen ertesi gün haplarının reçetesiz verilmemesi ise, bu ilaçların ağır yetmezlikte ve Crohn hastalığı olanlarda damar tıkanıklığına sebep olduğu gerekçesi öne sürüldü.

Bir önceki Kısırlığa doğal çözüm başlıklı konumuzda kısırlığa bitkisel çözümler, kısırlığa doğal çözüm yolları ve kısırlığa doğal çözüm yöntemleri hakkında bilgiler sunulmuştu.

]]>Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları