Erdoğan: CHP Zihniyeti Pisliktir(Video)

Erdoğan: CHP Zihniyeti Pisliktir(Video) Erdoğan: CHP Zihniyeti Pisliktir(Video)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ben gençlere sesleniyorum, bu ülkenin Başbakanı bazı lobilerin Başbakanı değildir. Bu ülkenin Başbakanı sessiz yığınların sesidir. Biz, kimsesizlerin kimsesiyiz. Biz, zalimlerin karşısında, mazlumların yanındayız. Bu Türkiye’de de, dünyada da böyle. Bundan sonra da böyle olacak” dedi.

Erdoğan, Ankara’ya gelişinde kendisini karşılamak üzere Altınpark’ta toplanan vatandaşlara hitap etti.

Türkiye’nin güçlenerek yarınlara yürüdüğünü, içeride ve dışarıda bundan rahatsızlık duyanlar olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, “Uluslararası medya Türkiye ile ilgili hayırlı rüya görebilir mi? Bunların içeride uzantıları var, hayırlı rüya görebilir mi? Şimdi de görsel ve yazılı medyayla iktidarımıza saldırıyorlar. Kimlerle birlikte bunu yapıyorlar? Faiz lobisiyle beraber yapıyorlar, ulusal ve uluslararası faiz lobisiyle beraber yapıyorlar” diye konuştu.

Borsa lobisinin ve spekülatörlerin “Borsa İstanbul çöktü” dediğini belirten Erdoğan, “Borsa İstanbul çökerse bunun altında Tayyip Erdoğan kalmaz. Siz kalırsınız, siz” dedi. Türkiye’nin IMF’ye borç ödediği dönemde kendisine “IMF’den borç alın” dendiğini belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben, ‘Hayır almayacağız, bu kriz bizi teğet geçecek’ dedim. Dalga geçtiler. 23,5 milyar dolar borcumuz vardı. Artık IMF defterini kapattık ama bunlar rahatsızlar. Bakınız, Merkez Bankası’nın kasasında 27,5 milyar dolar vardı, şimdi 130 milyar dolar var. Mesele İstanbul’daki Taksim Gezi Parkı olayı değildir. 15 tane ağacın sökülerek bir başka yere dikilmesi olayı değildir. Sorun onlara, ‘Yahu siz buraya acaba bu olaylardan önce hiç geldiniz mi’. İnanın yüzde 95’i Gezi Parkı’nın adını bile duymamıştır. Fakat Başbakanınız orada doğdu, orada büyüdü. Ben Kasımpaşalıyım. 8 yıl İETT’de futbol oynadım, o zamanlar kulübüm Gezi Parkı’nın hemen alt tarafındaydı. Onun içinden geçer, onun içinden eve dönerdim. Onun için çok iyi bilirim, gençlik yıllarım hep oralarda geçti. Ama bunlar böyle bir şey bilmez.

Ben gençlere sesleniyorum, bu ülkenin Başbakanı bazı lobilerin Başbakanı değildir. Bu ülkenin Başbakanı sessiz yığınların sesidir. Biz, kimsesizlerin kimsesiyiz. Biz, zalimlerin karşısında, mazlumların yanındayız. Bu Türkiye’de de, dünyada da böyle. Bundan sonra da böyle olacak.”

“CHP’NİN ZİHNİYETİ PİSLİKTİR”

10 yılda 2 milyarı fidan olmak üzere 2 milyar 800 milyon ağaç diktiklerini dile getiren Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yapılan ağaçlandırma çalışmalarını anlattı. Ankara’da AK Parti döneminde yapılan ağaçlandırma çalışmalarına da değinen Erdoğan, çevreci olduklarını, çevrenin sadece yeşilden ibaret olmadığını, kültür, tarih ve kirlilikten arındırmayı da içerdiğini belirtti.

Başbakan Erdoğan, “Şimdi kalktılar, çevrecilik dersi veriyorlar. Ayıptır, ayıp. Benim genç kardeşlerim, ben İstanbul’da belediye başkanı olduğum zaman Taksim Gezi Parkı’nda olan gençler, o zaman onların çoğu belki de yoktu. Dolayısıyla İstanbul’da ne olmuş bilmezlerdi. Onlar CHP’nin çöp dağlarını bilmez. Çünkü CHP zihniyeti pisliktir. CHP döneminin hava kirliliğini bilmez. Çünkü bu zihniyet kirlidir” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de özgürlük mücadelesinin AK Parti iktidarıyla zirve yaptığını dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bir tanesi çıkmış, ‘Ne sağcıyım ne solcu, çapulcuyum, çapulcuyum’ diyor. Hayırlı olsun. Sevgili kardeşlerim, sakın bu çapulcuları da ihya etmeyin. Bunları ihya etmeyin. Biliyorsunuz bunlar yıllarca bu milletin sırtından geçindiler. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Dolayısıyla bu millete hakaret edenlere haddini bildirmek bu milletin görevidir, ancak demokratik şartlar içerisinde.”Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları