DİYET ÜRÜNLERİ DEPRESYON YARATIYOR

DİYET ÜRÜNLERİ DEPRESYON YARATIYOR DİYET ÜRÜNLERİ DEPRESYON YARATIYOR

Pek çok diyet yiyeceğinin depresyona neden olduğunu biliyor muydunuz?
Akay Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. Bülent Menteş, çikolatanın en önemli özelliğinin kadınlarda adet öncesi dönemde görülen depresyonu azaltmak olduğunu bildirirken, pek çok diyet yiyeceğinin ise depresyona neden olduğuna dikkat çekti.
Çikolatanın en önemli özelliğinin kadınlarda adet öncesi dönemde görülen depresyonu azaltmak olduğuna işaret eden Menteş, aspartam içeren tatlandırıcılar ile yapılmış diyet ürünlerini yememek gerektiğini kaydetti.
Menteş, aspartam içeren tatlandırıcıların diet kola, şekersiz sakız ve pek çok diyet yiyecek içinde bulunduğunu belirtirken, bu ürünlerin depresyon ve şişmanlık da dahil olmak üzere bir çok yan etkisi bulunduğunu anlattı.
Menteş Aspartam’ın zararlarını şöyle sıraladı: “Başağrısı, unutkanlık, eklem ağrısı, bulantı, uyuşukluk, kas spazmları şişmanlık, döküntü, migren, depresyon, yorgunluk, huzursuzluk, uykusuzluk, görme kaybı, işitme kaybı, çarpıntı, soluk zorluğu, korku atakları, tat kaybı, baş dönmesi, parkinson, kanser.”Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları