Çocuklarda mide üşütmesi nasıl geçer?

Çocuklarda mide üşütmesi nasıl geçer? Çocuklarda mide üşütmesi nasıl geçer?

Mide üşütmesi bilhassa da yaz ayları geldiği zaman çocuklarda sık görülen problemler arasında yer almaktadır ve bunun sebebi de yazın geceleri uyurken havanın sıcak olmasından dolayı çocukların üstünü örtmemek ancak sabaha karşı havanın soğumasıyla üstü açık olan çocukların üşümesidir. Geceleri hava ne kadar sıcak olursa olsun sabaha karşı ayaz bir ortam oluşur ve bu da üstü açık ve hastalıklara karşı da narin olan çocuklarımızın midelerinin üşümesine sebep olur. Peki aileler midesini üşüten çocukları için ne yapmalıdır? Çocuklarda mide üşütmesi nasıl tedavi edilir?

cocuklarda-mide-usutmasi-tedavisi

Çocuklarda mide üşütmesi tedavisi

Çocuklarda mide üşütmesinin tedavisi

Midesini üşüten çocukların aileleri hemen ilaçlara sarılırlar, ancak ilaçlara sarılmadan önce mideye iyi gelen ıhlamur ya da nane limon kaynatıp çocuklarınıza vermeniz tavsiye ederiz. Ihlamur ve nane limon kaynatıp çocuklarınıza içirdiğiniz zaman kısa süre içinde mide sorunu ortadan kalkacak ve çocuk eski sağlığına kavuşacaktır.

]]>

Yaz ya da kış ayları hiç fark etmez çocukların aşırı bir şekilde soğuk bir şeyler tüketmesi de mide üşütmesi ile karşılaşmasına sebebiyet verir. Özellikle de soğuk içecekler ve dondurmalar çocukların midesini olumsuz etkiler. Bu durumlarda da ıhlamur çayı ve nane limon çayı sorunun giderilmesinde etkili olacaktır. Geçmeyen problemler karşısında ise uzmana başvurunuz.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne geni rahatsızlıkları, anne sağlığı ve biyolojik ebeveyn hakkında bilgiler sunulmuştu.

]]>Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları