Beyaz Saray’daki yemeğe Türk tatlısı damgasını vurdu

Beyaz Saray’daki yemeğe Türk tatlısı damgasını vurdu Beyaz Saray’daki yemeğe Türk tatlısı damgasını vurdu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz Saray’daki Kırmızı Salonu’nda ABD Başkanı Barack Obama ile akşam yemeği yedi. Beyaz Saray’ın resmi internet sitesi, günün fotoğrafını bu yemekten seçti.

3 SAAT 15 DAKİKALIK GÖRÜŞME

Obama’nın Erdoğan onuruna verdiği yemek 3 saat 15 dakika sürdü. Yemekte Başbakan Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan eşlik etti. ABD tarafından ise yemeğe Dışişleri Bakanı John Kerry ve Obama’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Tom Danilon katıldı.

Erdoğan’ın Amerika ziyaretini izleyen gazetecilerden Hürriyet Ankara Temsilcisi Metehan Demir, yemekte 2 Türk tatlısının servis edildiğini yazdı:

“Yemekte ilk olarak Akdeniz salatası servis edildi ardından bulgur üzeri marine edilmiş tavuk ikramı yapıldı.

MASADAKİ O İLGİNÇ DETAY

Finalde ise karşılıklı esprilere neden olan sürpriz geldi ve önce özel olarak getirtilen Türk helvası sonra da dondurmanın üzerinde İzmit pişmaniyesi sunuldu. Masalara bırakılan menü kağıdında da bizzat “Turkish Helva” olarak, yapılan servise atıfta bulunuldu.”Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları