Basura zararlı yiyecekler nelerdir?

Basura zararlı yiyecekler nelerdir? Basura zararlı yiyecekler nelerdir?

Basura zararlı yiyecekler nelerdir?

Kalın bağırsağın anüs bölgesindeki adale yırtılmasından husule gelen deri altı sızması olarak tanımlanan basur probleminden dolayı kaynaklı oluşan şikayetlerin azalmasında veya çoğalmasında beslenmenin büyük rolü bulunmaktadır. Basura zararlı olan yiyecekler haddinden fazla ya da sürekli olarak tüketildiği zaman basur şikayetleriniz daha da aratacak ve bu sorun sizi ciddi klinik bir tablonun içine sürükleyecektir. Gelin hep birlikte basura zararlı olan yiyecekler nelermiş öğrenelim.

basurlularin-yememesi-gerekenler

Basurluların yememesi gerekenler

Basura zararlı olan yiyecekler basur şikayetlerinizin daha da artmasına sebep olacağı için basuru olanlar az sonra adını vereceğimiz yiyeceklerden mutlaka ama mutlaka uzak durmalıdırlar. Basura zararlı olan gıdaları tükettiğiniz zaman sorununuzun ciddiyeti daha da artacak ve ilerleyen zamanla birlikte bu şikayetlerinizde kurtulma ihtimaliniz de azalacaktır. Basurda beslenmeye dikkat etmek çok önemlidir. Ayrıca hatırlatmakta fayda var, basuru olanlar beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiği kadar makat ve anüs bölgesi hijyenine de özen göstermelidirler.

Basura zararlı olan yiyecekler bamya, ceviz, elma, üzüm gibi sebze ve meyvelerdir. Ayrıca basura zararlı olan yiyecekler arasında posa bakımından fakir olan gıdalarda yer almaktadır. Portakal, erik, armut, greyfurt, ıspanak da basuru olanların tüketmemesi gerekenler arasındadır. Her hastalıkta olduğu gibi alkol ve sigaradan da basuru olanlar uzak durmalıdır. İncir, kabak, kayısı, kiraz, marul, mercimek, soğan şeftali, kafeinli içecekler, beyaz ekmek, fazla et, yumurta, peynir, baharatlı gıdalardan uzak durulmasında yarar vardır.

Bir önceki Baş ağrısı egzersizleri başlıklı konumuzda baş ağrısı egzersiz hareketleri, baş ağrısı egzersizi ve baş ağrısı için egzersiz hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: basura zarar veren yiyecekler, basura zararlı besinler, basura zararlı gıdalar, basura zararlı yiyecekler, basurluların yememesi gerekenler, basuru olanlar ne yememeli, hemoroid hastalarının yemesi gerekenler


Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları