Baş ağrısı egzersizleri

Baş ağrısı egzersizleri Baş ağrısı egzersizleri

Baş ağrısı egzersizleri

Erkeklere nazaran kadınların daha sık karşılaştıkları ağrı şikayetlerinden birisi olan baş ağrısının husule geldiği zaman baş ağrısı egzersizleri uygularsanız eğer, kısa sürede baş ağrınızın ortadan kalkmasına muavenet edebilirsiniz. Migren ağrısı başta olmak üzere pek baş ağrısı tipi orta dereceli aerobik egzersizleri sayesinde ortadan kaldırıldığı yapılan araştırmalarla da kanıtlanmış olduğu için, baş ağrısı anında baş ağrısını geçirecek egzersizleri denemeye başlayabilirsiniz. Peki, baş ağrısı egzersiz hareketleri nasıldır?

bas-agrisi-icin-egzersiz

Baş ağrısı için egzersiz

Baş ağrısı için uygulanacak egzersiz hareketleri beyninde endorfin ve diğer kimyasalların artması sonucunda ağrının şiddetini azaltmakta ve en önemlisi de zamanla migren ataklarını indirgemektedir. Vücutta ağrı mekanizmasını azaltmada görevli bir kimyasal olan endorfin, baş ağrısı egzersizleri sayesinde artmakta ve ağrı mekanizmasının etkisini azaltıp ağrıya karşı daha duyarsız hale gelmenize yardımcı olmaktadır. Endorfin salgılanmasını arttırıp ağrıları daha az hissedebilir olmanız için baş ağrısı egzersizleri düzenli ve doğru bir şekilde uygulamaya itina göstermelisiniz. İşte ağrı anında sizi rahatlatabilecek baş ağrısı için egzersizler.

Dilinizi dışarı çıkartın ve içinizde 30’a kadar saymaya başlayın. (30 saniye kadar.) Derin derin burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan nefesinizi geri verin. Bu işlemi yaparken kafanızı geri çekip bırakın.

Yere çömelin, çenenizi göğsünüze değdirin, daha sonra yavaş bir şekilde ayağa kalkın ve vücudunuzu dümdüz bir pozisyonda tutun. Bu işlem boyun sinirlerinizin rahatlamasını sağlayacaktır.

Omuzlar kalkık, göğüs içeride, çene göğse değecek pozisyon alın ve göğsünüzü şişirerek omuzlarınızı indirip gerinin. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.

Ayaklarınızın altına masaj yapmanız da beyin sinirlerinde ciddi etkiler yaratacaktır. Ayakaltına golf topu gibi ufak bir nesne yerleştirip ayağınızı yuvarlayın.

Bir önceki Kemik güçlendirme egzersizleri başlıklı konumuzda kemik güçlendirme egzersiz hareketleri, kemik güçlendirme egzersizleri nelerdir ve kemik nasıl daha güçlü olur hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: baş ağrısı egzersiz hareketleri, baş ağrısı egzersizi, baş ağrısı için egzersiz, baş ağrısı için egzersizler, baş ağrısı için hangi egzersizler yapılmalı, baş ağrısına egzersiz hareketleri


Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları