Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar Nelerdir ?

Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar Nelerdir ? Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar Nelerdir ?

saglik
Kilolu kişiler önemli miktarda kilo kaybı sonucu deri ve doku elastikiyeti genellikle kaybeder. Bunun sonucu olarak -Üst kolda sarkma ve gevşeme
-Memeler dümdüz ve meme uçları aşağı bakar konumda
-Karın bölgesinde katlanma ve alt sırt alanına kadar uzanabilir
-Kalça, kasık ve uyluk deri ceplerinde sarkmaya neden olabilir
Önemli kilo kaybından sonra vücut şekillendirme operasyonunda alttaki dokunun şekli ve tonusu desteklenir ve aşırı sarkan yağ ve deri alınır
Sonuç olarak vücutta düzgün konturlu daha normal bir görünüş sağlanır.
Büyük bir kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme operasyonuna geçmeye karar vermeden önce, kilo kaybı stabilize edilmelidir.-Eğer kilo vermeye devam ederseniz, deride sarkma cepleri oluşmaya devam edecektir.
-Eğer hızlı kilo geri alımı ihtimali yeniden varsa, zaten zayıflamış ve incelmiş deri daha fazla strese maruz kalır,buna bağlı olarak cilt çatlakları ve geniş skarlar görünür olacaktır.
Vücut şekillendirme için uygun adaylar şunlardır:- Her yaştan yetişkinlerde kilo kaybı stabilize ise
-Iyileşmesini bozan veya cerrahi riski artırabilir tıbbi durumlar yoksa (Sağlıklı bireyler)
-Vücut şekillendirme operasyonunda olumlu ve gerçekçi hedefleri olan bireylerOperasyon Öncesi GörüşmeGörüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Sonrasında genel sağlık durumunuz, vücudunuzdaki yağ miktarı ve dağılımı, cildinizin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini değerlendirilir. Bu muayene sırasında; geçirdiğiniz hastalıklar,halen mevcut sağlık problemleriniz ( şeker hastalığı vb) , alışkanlıklarınız (sigara, içki vb) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin, sakinleştirici vb) hakkında doğru ve ayrıntılı bilgi alınır. Sizin beklentileriniz ve muayene bulgularınız sonucu değerlendirilir. Bu muayene sırasında anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve operasyon sonrası konuşulur. Ayrıntılı olarak vücut incelenir ve ölçümler alınır. Tıbbi kayıt için fotoğraf çekilir.Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.Operasyon Zamanına HazırlıkSoğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine sebep olabilir.
Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir.
Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)
Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.
Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın.
Operasyontan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.
Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.
Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.Operasyon TekniğiKilo verme sonrası estetik operasyonda şu işlemler yapılır:
-Alt vücut kaldırma: karın, kalça, kasık ve uyluk dış sarkmaları düzeltmek için
-Meme dikleştirme: meme sarkmalarını düzeltmek için,
-Kol kaldırma: Üst kol sarkması düzeltmek için
-Uyluk kaldırma: iç, dış ve orta uyluk sarkma düzeltmek için
Tüm vücut şekillendirme operasyonlarında aşırı cilt fazlalığını almak gerekir. Birçok durumda, bu kesikler geniş olabilir. İnsizyon uzunluğu ve lokasyonu alınacak fazla deri miktarı ve bulunduğu yere bağlıdır. Kesi izleri genellikle pek görünmeyen ve gizli kalan yerlerden yapılır. Alt Vücut Germe:Tam bir alt vücut germe işlemi kalça, karın, bel, ve uyluk dış derideki sarkmalar tek operasyonla veya aşamalı operasyonlarla tamamlanır. İnsizyon desenleri değişir ve fazla deri ve yağ almak için vücudun çevresinde çevresel bir kesi gerekebilir.Meme Dikleştirme:Sarkmış göğüsleri kaldırmak için yapılacak insizyon deseni sarkmanın derecesine göre belirlenir. Bunlar arasından meme başı çevresinde, lolipop şekeri benzeri ve ters ‘T’ şeklinde insizyonlar yapılabilir.
Sarkmış bir göğüste dikleştirme operasyonu ile birlikte, silikon meme protezi meme şeklini ve boyutlarını geliştirmek için tavsiye edilebilir.Kol Germe:Üst kollarda sarkmada, üst kolun iç veya arka boyunca uzanan koltuk altı bölgesinden bir kesi ile tedavi edilir. Bu insizyon desenleri sarkmanın derecesine göre değişir.İç Uyluk Germe:Uyluk yeniden şekillendirilmesi uyluğun iç kısmı boyunca yapılan insizyonlarla düzeltilir. İnsizyon deseni sarkmanın derecesine bağlı olarak değişir.Dış Uyluk Germe:Uyluk dış hatlarını düzeltmek için kalça çevresinden kasık bölgesine uzanan bir insizyon gerekebilir. Bu insizyon deseni sarkmanın derecesine bağlı olarak değişir. Anestezi TürüGenel anestezi yöntemi ile uygulanır. Operasyon SüresiOperasyonda yapılacak işleme bağlı olarak değişirİyileşme SüreciBirkaç gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç hafta alabilir. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz. Kabuledilebilir skar izleri biraz görünür olacaktır ancak genel olarak iyi sonuçları uzun ömürlüdür. Bir kilo verme sonrası estetik operasyondan sonra sonuçları hemen görünür.Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir. Tamamen yok olmamasına rağmen insizyon izleri kıvrım hatlarında ve bikini altında saklanabilecek şekilde bırakılır. Uyluk bölgesi sarkıklığı olan hastalar için iyi sonuç verir. Hastaların çoğunda,düzenli egzersiz ve diyetle iyi sonuç yıllarca korunabilir. Ödemi çözmek, dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir giysi birkaç hafta giydirili.Büyük kilo kaybını takiben vücut şekillendirme operasyonunun muhtemel riskleri şunlardır: skar, hematom, enfeksiyon, sıvı birikim, kötü yara iyileşmesi, cilt kaybı, kan pıhtıları, uyuşukluk veya deri hissi diğer değişiklikler, anestezi riskleri, deride renk değişikliği ve / veya uzun süreli şişlik, asimetri, tekrarlayan cilt gevşekliği, derin ven trombozu, kalp, akciğer komplikasyonları, revizyon cerrahisi gibi.Aşırı bir kilo kaybı sonrasındaki bir vücut şekillendirme operasyon sonuçları hemen hemen görünür. Vücut şekillendirme operasyonlarının nihai sonuçları 1 yıl sonra net olarak görülür. Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik MaliyetiMaliyet her zaman elektif cerrahi bir husustur. Kilo verme sonrası estetik operasyon fiyatları çok çeşitlilik gösterir. Cerrahın eğitiminin, deneyiminin yanı sıra coğrafi konumu, çalıştığı hastane gibi durumlara da bağlıdır.
Maliyeti şunları içerebilir:
Cerrahın ücreti, Hastane veya cerrahi tesis maliyetleri, Anestezi ücreti, Ilaçlar, Post-cerrahi giysiler, Tıbbi testler.Op. Dr. Güncel ÖztürkEstetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıNot: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları