Anne sütü alerjiden koruyor

Anne sütü alerjiden koruyor Anne sütü alerjiden koruyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Mete, anne sütü alan çocukların alerjik hastalıklara yakalanmasının daha az görüldüğünü söyledi.

Mete, yaptığı açıklamada, alerjik hastalıkların son yıllarda artış gösterdiğini ve halkın en sık şikayetçi olduğu sorunlardan biri haline geldiğini ifade etti.

‘2 YAŞINA KADAR ANNE SÜTÜ’

Genel olarak besin, solunum yolu ve ilaç alerjisi sorunlarıyla doktorlara başvurulduğunu dile getiren Mete, şöyle konuştu:

“Çocukların özellikle 2 yaşına kadar anne sütü almasını tavsiye ediyoruz. Anne sütü alan hastaların alerjik problemlere yakalanmasının daha az olduğunu görüyoruz. Anne sütünün içinde adeta doping etkisi yaratan maddeler var. Bunu alan çocuk kolay kolay ne hasta olur ne de alerjik reaksiyon gösterir. Fakat anne sütü alıyorum asla alerjik reaksiyona yakalanmam diye de düşünmemek de gerekir.”Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları