AK Partili vekil Günay’ın toplantısını terk etti

AK Partili vekil Günay’ın toplantısını terk etti AK Partili vekil Günay’ın toplantısını terk etti

Kültür ve Turizm eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay’ın düzenlediği toplantıda, bir partilinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üslubunu eleştirerek, “Kasımpaşalı tavırları ülkeyi bölüyor” sözleri üzerine AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık’ın, oturduğu sandalyeyi yere çarparak, toplantıyı terk ettiği ortaya çıktı.

Gezi Parkı eylemleri sürecinde attığı tweet’lerle sürece yönelik eleştirilerde bulunan Kültür ve Turizm eski Bakanı, AK Parti İzmir milletvekili Ertuğrul Günay, geçen cumartesi günü İzmir’de AK Parti İzmir milletvekilleri Erdal Kalkan, Ali Aşlık ve bazı meclis üyelerinin katılımıyla Sultan Çiftliği Restoran’da yemek yedi. Günay, ses kaydını aldırdığı toplantıda yerel ve genel seçimde yapılan hataları anlatarak eş, dost ve akrabaların aday gösterilmesini yanlış olduğunu söyledi. Aşlık da bu konuda kendisine destek vererek, “5 yıl bu anlayışla il başkanlığı yaptım. Akrabaların aday gösterilmesinin doğru olmadığını söyledim. Hala aynı görüşteyim” dedi.
Taksim Gezi Parkı eylemlerinin de tartışıldığı toplantıda bir partilinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üslubunu eleştirirken, “Kasımpaşalı tavırları ülkeyi bölüyor” sözleri  üzerine Aşlık, oturduğu sandalyeyi yere çarparak, toplantıyı terk etti.

“SANKİ BAŞIMDAN KAYNAR SU DÖKÜLDÜ”

Aşlık, DHA muhabirine toplantıya davetli olmadığını belirterek, şunları anlattı:
“Sultan Çiftliği’ne yemeğe gitmiştim. Günay ve Kalkan’ı görünce nezaketen oturdum. Sohbetin bir kısmına katıldım. Günay’ın Başbakan’ı eleştirdiğini duymadım. Herkes AK Parti’liydi. Ancak bir partilinin Başbakan’ın üslubunu eleştirmesi üzerine başımdan kaynar sular döküldü. Oturduğum sandaleyi çarparak toplantıyı terk ettim. Sözlü bir çıkışım olmadı. Kabullenemediğim için kalktım. Lokantanın yan tarafına geçip yemeğimi orada yedim.”

AK Parti İzmir Milletvekili Günay’ın twitter üzerinden yaptığı çıkışların, İzmir’de düzenlediği toplantıların teşkilatta sıkıntı yarattığı, sorunun Genel Merkez’e aktarıldığı bildirildi.

 Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları