200 Kiloluk Bombanın Hedefi Büyük Şehirlerdi

200 Kiloluk Bombanın Hedefi Büyük Şehirlerdi 200 Kiloluk Bombanın Hedefi Büyük Şehirlerdi

İlişkili Haberler

Bingöl’de Facianın Eşiğinden Dönüldü

Önceki gün Bingöl’de otomobilin içinde 7 piknik tüpünün içine yerleştirilmiş, amonyum nitrat ve çelik çivilerle güçlendirilmiş bomba yakalanmıştı. Araçların hedefinin metropoller olduğu tespit edildi.

Çözüm süreci sürerken, Bingöl’de içinde yaklaşık 200 kilo bomba bulunan bir araç ele geçirildi. İstihbarat çalışması sonucu Diyarbakır’dan Bingöl’e bomba yüklü araçlar getirileceğinin belirlenmesi üzerine herekete geçen polis ve jandarma ekipleri, şehrin girişinde önlem alırken, Heron da bomba yüklendiği istihbaratı alınan 3 aracı takibe aldı. Diyarbakır plakalı olduğu belirlenen hafif ticari araç, bir süre sonra ana yoldan çıkarak köy yoluna saptı. Bu aracın izi kaybedildi. Genç İlçesi üzerinden Bingöl’e gelen iki araç ise kent girişindeki 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı önünde durduruldu.

PATLATILMAYA HAZIR HALDEYDİ

2 araçta bulunan 4 kişi gözaltına alınırken, araçlardan birinde 7 ayrı piknik tüpü içinde yerleştirilmiş bombalar bulundu. Diğer aracın ise bu araca eşlik ettiğini tespit edildi. 7 ayrı piknik tüpü içine amonyum nitrat, henüz miktarı belirlenemeyen plastik patlayıcı ile demir bilyeler, çelik parçaları ve çivilerle desteklenmiş tahrip gücü çok yüksek 200 kilo patlayıcının ateşlenmeye hazır olduğu belirlendi. Piknik tüpleriyle birlikte toplam ağırlığı 250 kiloyu bulan bombalar etkisiz hale getirildi.

11 KİŞİ VE 1 ARAÇ ARANIYOR

Bombanın hangi örgüte ait olduğu belirlenirken, olayla ilgisi olduğu belirlenen 11 kişi aranmaya başlandı. Köy yoluna saparak kaçan Diyarbakır plakalı üçüncü aracın da bomba yüklü olduğu belirlendi ve alarm verildi.Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.


facebook Twitter

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Sayfa hakkında görüşlerini bildirmek istermisin?


Resimli Sözler

TÜMÜNÜ GÖSTER
Sms Sözleri

Sohbet - Bursa Sohbet - Sohbet - Sohbet Odaları